Strefa pracodawcy - Powiatowy Urząd Pracy w Wodzisławiu Śląskim


Strefa Pracodawcy

W Powiatowym Urzędzie Pracy w Wodzisławiu Śląskim działa STREFA PRACODAWCY.

W Centrum Aktywizacji Zawodowej pracodawcy mają możliwość skorzystania z usług doradców klienta instytucjonalnego.

W STREFIE pracodawca może zgłosić ofertę pracy, a doradca w ciągu 48 godzin skontaktuje się z nim w celu ustalenia sposobu realizacji oferty.
zdjęcie

Składana oferta pracy jest niezwłocznie upowszechniana w Centralnej Bazie Ofert Pracy. Pracodawca może również zgłosić zapotrzebowanie na wolne stanowisko pracy poprzez portal publicznych służb zatrudnienia, wypełniając formularz oferty pracy on-line. 

Na życzenie pracodawcy doradca klienta organizuje giełdę pracy w urzędzie lub w miejscu przyszłej pracy, lub ustala inne formy pomocy. Szybka reakcja na złożoną ofertę to zadanie doradców klienta instytucjonalnego, którzy odpowiadają za kontakty z pracodawcami i nadzorują przebieg rekrutacji. Kierowaniem bezrobotnych na rozmowę kwalifikacyjną zajmują się natomiast pośrednicy pracy.
 
W STREFIE PRACODAWCY  można również skorzystać z usług europejskiego rynku pracy (sieć EURES) lub uzyskać informację dotyczącą zatrudnienia cudzoziemców. Wymagane dokumenty o zamiarze powierzenia pray cudzoziemcom można złożyć osobiście lub w formie elektronicznej - co znacznie skraca czas oczekiwania na rejestrację dokumentów.

Biorąc pod uwagę potrzeby pracodawców, urząd wprowadził "Dyżury dla pracodawców", które odbywają się w każdy wtorek i czwartek do godziny 17.00.

Partnerzy

Na skróty

 Przejdź na górę