Wydawca treści

Deklaracja dostępności

Print Drukuj

Powiatowy Urząd Pracy w Wodzisławiu Śląskim zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych.

Deklaracja dostępności dotyczy strony wodzislawslaski.praca.gov.pl .

Data publikacji strony internetowej: Data ostatniej istotnej aktualizacji:

Stan dostępności cyfrowej

Ta strona internetowa jest częściowo zgodna z załącznikiem do ustawy o dostępności cyfrowej z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodu niezgodności i wyłączeń wymienionych poniżej.

Niedostępne treści

Niezgodność z załącznikiem

  • W części filmów nie ma napisów;
  • Część pól formularza kontaktowego ma etykiety niepowiązane z polami. W razie problemów, możesz kontaktować się z nami, pisząc także na adres e-mailowy lub dzwoniąc do nas.
  • Część treści, w tym dokumentów oraz formularzy urzędowych, może nie być w pełni dostępna cyfrowo (dotyczy to m.in. dokumentów publikowanych w formie skanów, głównie pochodzących ze źródeł zewnętrznych i publikowanych przed wejściem w życie ustawy oraz dokumentów nie w pełni poprawnie odczytywanych przez programy dla osób niewidzących - np. nieprawidłowo przygotowane tabele, wykresy, obrazki, brak sekcji nawigacyjnych itp.)
  • Strona może zawierać linki prowadzące do dokumentów do pobrania, które nie zawierają informacji o ich formacie
  • Część z opublikowanych multimediów oraz zdjęć może nie posiadać opisu alternatywnego, gdyż mają one charakter promocyjny lub dekoracyjny i nie są wykorzystywane do realizacji bieżących zadań.

Treści nieobjęte przepisami

  • Dokumenty opublikowane przed 23 września 2018 r. nie są dostępne cyfrowo. Jeśli potrzebujesz, któregoś z nich w formie dostępnej, skontaktuj się z nami i wskaż, o który dokument chodzi.
  • Mapy są wyłączone z obowiązku zapewniania dostępności,

Przygotowanie deklaracji dostępności i jej aktualizacja

  • Data sporządzenia deklaracji:
  • Data ostatniego przeglądu deklaracji:

Deklarację sporządziliśmy na podstawie samooceny w oparciu o Listę kontrolną do badania dostępności cyfrowej strony internetowej v. 2.2 (docx, 0,12MB).

Informacje zwrotne i dane kontaktowe

Wszystkie problemy z dostępnością cyfrową tej strony internetowej możesz zgłosić do Anna Pająk — mejlowo sekretariat@pup-wodzislaw.pl lub telefonicznie 32 459 29 80.

Każdy ma prawo wystąpić z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej tej strony internetowej lub jej elementów.

Zgłaszając takie żądanie podaj:

  • swoje imię i nazwisko,
  • swoje dane kontaktowe (np. numer telefonu, e-mail),
  • dokładny adres strony internetowej, na której jest niedostępny cyfrowo element lub treść,
  • opis na czym polega problem i jaki sposób jego rozwiązania byłby dla Ciebie najwygodniejszy.

Na Twoje zgłoszenie odpowiemy najszybciej jak to możliwe, nie później niż w ciągu 7 dni od jego otrzymania.

Jeżeli ten termin będzie dla nas zbyt krótki poinformujemy Cię o tym. W tej informacji podamy nowy termin, do którego poprawimy zgłoszone przez Ciebie błędy lub przygotujemy informacje w alternatywny sposób. Ten nowy termin nie będzie dłuższy niż 2 miesiące.

Jeżeli nie będziemy w stanie zapewnić dostępności cyfrowej strony internetowej lub treści, wskazanej w Twoim żądaniu, zaproponujemy Ci dostęp do nich w alternatywny sposób.

Obsługa wniosków i skarg związanych z dostępnością

Jeżeli w odpowiedzi na Twój wniosek o zapewnienie dostępności cyfrowej, odmówimy zapewnienia żądanej przez Ciebie dostępności cyfrowej, a Ty nie zgadzasz się z tą odmową, masz prawo złożyć skargę.

Skargę masz prawo złożyć także, jeśli nie zgadzasz się na skorzystanie z alternatywnego sposobu dostępu, który zaproponowaliśmy Ci w odpowiedzi na Twój wniosek o zapewnienie dostępności cyfrowej.

Ewentualną skargę złóż listownie lub mailem do kierownictwa naszego urzędu:

  • Jan Nowak — Dyrektor Generalny Przykładowego Urzędu,
  • Adres: ul. Przykładowa 12, 00-111 Przykład,
  • mejl: sekretariat@przyklad.gov.pl.
Pomocne mogą być informacje, które można znaleźć na rządowym portalu gov.pl.

Możesz także poinformować o tej sytuacji Rzecznika Praw Obywatelskich i poprosić o interwencję w Twojej sprawie.

 

Dostępność architektoniczna

 

Powiatowy Urząd Pracy, ul. Michalskiego 12, 44-300 Wodzisław Śląski

Główny budynek urzędu zlokalizowany jest przy ul. Michalskiego 12 i posiada trzy wejścia (opisane jako A,B lub C). Wejście C jest oznakowane dla osób z niepełnosprawnościami za pomocą piktogramu. Na wszystkich drzwiach umieszczona jest informacja kierunkująca osoby z niepełnosprawnościami do wejścia dla nich przeznaczonego. Przy wejściu umieszczono dzwonek informujący pracowników o potrzebie wyjścia do klienta na wózku inwalidzkim, który nie jest w stanie dostać się samodzielnie do budynku. W budynku znajduje się toaleta dostosowana dla potrzeb osób niepełnosprawnych. Osoby z niepełnosprawnościami - zgodnie z ich życzeniem - obsługiwane są w pomieszczeniach biurowych na parterze budynku.

Jeden z korytarzy wewnątrz budynku (od wejścia C) jest odpowiednio zaadaptowany w celu umożliwienia poruszania się po nim osobom z niepełnosprawnościami (cztery stopnie są dłuższe i niższe, łatwiejsze do pokonania przez osoby z niepełnosprawnościami). W budynku nie ma windy.

Sala w budynku Dworca kolejowego w Wodzisławiu Śląskim oraz w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie przy ul. Wałowej 30, 44-300 Wodzisław Śląski

Dodatkowo urząd prowadzi zajęcia w dwóch miejscach:

1) na I piętrze budynku dworca kolejowego w Wodzisławiu Śląskim,
2) na I piętrze budynku Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie przy ulicy Wałowej 30 w Wodzisławiu Śląskim

W obu tych budynkach znajduje się winda, łazienki dostosowane są do osób z niepełnosprawnościami i można poruszać się w przestrzeni pionowej i poziomej.

Do budynków i wszystkich jego pomieszczeń można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem.

Dostępność komunikacyjno-informacyjna

Urząd zapewnia, na zasadach określonych w art. 12 ustawy o języku migowym i innych środkach komunikowania się dostęp do świadczenia usług tłumacza PJM, SJM i SKOGN, zarejestrowanego w Śląskim Urzędzie Wojewódzkim. Świadczenie jest bezpłatne dla osób niepełnosprawnych w rozumieniu ustawy z dnia 27 sierpnia 1997 r. o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych. Chęć skorzystania z tłumacza należy zgłosić co najmniej na 3 dni robocze przed wizytą w urzędzie, z wyłączeniem sytuacji nagłych. Zgłoszenie chęci skorzystania z tłumacza należy dokonać telefonicznie: 32 459 29 80, emailowo sekretariat@pup-wodzislaw.pl lub osobiście.

W budynkach nie ma pętli indukcyjnych.

Informacje o publikacji dokumentu